به‌همراه موسیقی

folder_openاطلاعیه
commentبدون دیدگاه

گاه و بی‌گاه که قدم می‌گذارم به ارتفاعات تهران، کلک‌چال، توچال، هر کجا که بالاتر از این غبار لعنتی چنبره زده بر تهران باشد راهی پیدا کنم برای بهتر نفس کشیدن فرصتی باشد برای دیدن بهتر تهران. هیچ چیز نمی‌بینم هیچ چیز از تهران ز یبا پیدا نیست، شهر درختان چنار، شهر موسیقی، شهر مردم پر از انرژی، تهران شده است شهر دود ، شهر شلوغ. دلم می‌گیرد. عصبانی می‌شوم. از خودم می‌پرسم کی و از کجا این همه دود روی تهران نشست؟ چه کسی آزادی را اسیر کرد، میلاد را خفه کرد؟، دماوند را بلعید؟ از کی دیگر لک لک ها روی گلدسته‌ها خانه نساختند؟ گنبد سبز امامزاده صالح از چه زمانی کدر شد؟ برف دماوند را چند سال است دیگر نمی‌شود دید؟

آه که اگر می‌توانستم، آه که اگر می‌توانستم

می ایستادم روی دماوند همه‌ی بادها را صدا می‌زدم. نسیم شمال، باد صبا، باد بهار، همه بیایید. بعد می‌فرستادمشان سمت تهران، تا آن غبار خاکستری را ببرند. با جعبه‌ی مداد رنگی‌ها یکی دو ابر تپل سفید مخملی روی آبی آسمان هاشور می‌زدم. خورشید را طلایی‌تر می‌کردم لبخندی هم بر لبش می‌نشاندم

بعد دعوت می‌کردم از حضرت چلچله، جناب سهره، عالیجناب مرغ عشق به‌همراه استاد چکناوریان، می‌گفتم کوک کنید نوای عاشقانه را بخوانید سرود ایران را و چه خوب بود که اگر نوای نوری هم شنیده می‌شد ما برای آن‌که ایران خانه‌ی خوبان شود خون دل‌ها خورده‌ایم.

اما انگار مشکلی هست چرا هیچ کس نمی‌شنود چرا کسی نمی‌شنود نوای هزاردستان را…

می‌دانم بین این همه صدای بوق، صدای ماشین، کسی گوشش عاشق موسیقی نیست. همه می‌خواهند با بوق با داد با فریاد صدای خودشان را به گوش دیگران برسانند. باید کاری کرد. باید ماشین‌ها کم شود چه خبر است؟ این همه ماشین برای چیست.

مگر نمی‌شود پیاده رفت به محل کار، مگر نمی‌شود با مترو رفت دانشگاه، مگر برای خرید یک لباس باید این همه آلودگی ایجاد کرد. اتوبوس، مترو، تاکسی، سخت است؟ امنیت ندارد، دیر به مقصد می‌رسید، می‌خواهید راحت بنشینید، کسی مزاحمتان نشود، خیره نشود به چشمانتان، کسی به شما نچسبد. کیف‌تان را داخل مترو نزند، تمام راه میان اتوبوس نایستید.

برای همین ماشین برمی‌دارید! هوا را آلوده می‌کنید، درختان را از بین می‌برید. پرندگان را می‌کشید، لک لک‌ها را فراری می‌دهید.

راه دارد. خیلی ساده، نیاز به این همه ماشین نیست. کافی است به‌همراه یکدیگر باشیم، به‌همراه سلامتی، به‌همراه آرامش، کافی است اپ به همراه را روی گوشی‌تان نصب کنید. وارد برنامه شوید مسیر خود را انتخاب کنید. صندلی خود را رزرو کنید. راحت وآسوده تا مقصد سفر کنید. می‌دانید  هر یک مینی‌بوس هشت ماشین شخصی را حذف می‌کند. کافی است به‌همراه شوید تا آلودگی را کم‌تر تهران را زیباتر و سلامتی را به‌همراه لبخند به یکدیگر هدیه دهیم. کافی است سوار ماشین‌های به‌همراه شوید علاوه بر راحتی و آسایش همه‌ی مسیر را به‌همراه موسیقی طی کنید.

به‌همراه سلامتی خوش و خرم باشید.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed