۱۰ آداب سفر گروهی

folder_openآموزشی
commentبدون دیدگاه
سفرگروهی

حتما شما هم می‌توانید یک لیست بلندبالا از مزایای سفر گروهی تهیه کنید یا برعکس لیستی از معایب سفر گروهی بنویسید. درهرصورت این به روحیه شما بستگی دارد که عاشق سفر گروهی هستید یا معایب آن بیشتر برای شما برجسته است؟ به‌راستی چرا مردم از سفرهای گروهی لذت نمی‌برند؟ آیا این فرضیه درست است که در مسافرت‌های جمعی به دلیل رعایت‌نکردن آداب سفر گروهی افراد لذت کافی را نمی‌برند.

در این مقاله ضمن بررسی مزایا و معایب سفر گروهی، مهم‌ترین آداب و اصولی را نوشته‌ایم که هر فرد در مسافرت‌های گروهی باید انجام دهد.

سفر گروهی چیست؟

بهمراه برگزارکننده سفرهای گروهی درون‌شهری همواره توجه خود را به فرهنگ‌سازی و رشد و تعالی جامعه نشان داده است. سفر گروهی در بهمراه به‌نوعی از سفر گفته می‌شود که افراد با داشتن مسیری یکسان و طی زمانی برابر با یکدیگر همراه می‌شوند. پس لزوماً منظور از سفر گروهی توریسم و گردشگری نیست؛ حتی یک جابه‌جایی درون‌شهری نیز می‌تواند سفر گروهی تلقی شود.

البته در فرهنگ عمومی سفرکردن به معنای خارج‌شدن از شهر و بازدید از شهر یا منطقه دیگر است. در هر شکل چه سفر توریستی چه سفر کاری است، ما باید آداب سفر گروهی را رعایت کنیم.

مزایای سفر گروهی

چه کسی است که از سفر بدش بیاید. سفر کردن و دوری از مشکلات جاری زندگی بزرگ‌ترین حسن سفر است به‌خصوص اگر این سفر با دوستان و اقوام شکل بگیرد و آداب سفر گروهی رعایت شود. اگر شما هم هوس سفر گروهی کرده‌اید از سرویس‌های دربستی بهمراه غافل نشوید.

شما هم تصدیق می‌کنید که از مهم‌ترین مزایای سفر گروهی ثبت خاطرات خوش با دوستان بهمراه است و دیگر مزیت سفر گروهی عبارت است از:

 • کاهش هزینه‌های سفر: یکی از بزرگ‌ترین مزایای سفر گروهی کاهش هزینه‌های جاری سفر مثل هزینه بنزین، استهلاک ماشین و عوارض و جریمه‌های احتمالی است.
 • آشنایی با افراد جدید: در سفر گروهی شما این شانس را پیدا می‌کنید که از مصاحبت افراد جدید لذت ببرید. اگر شما آداب سفر گروهی را رعایت کنید حتماً با دوستان جدیدی آشنا خواهید شد و تجربیات جدیدی کسب خواهید کرد.
 • امنیت بیشتر: از جمله مزایای سفر گروهی امنیت بیشتر در سفر است. فکر کنید با ماشین شخصی خود، در حال رانندگی هستید که ماشین پنچر وسط بزرگراه خراب می‌شود. سفر با ون دربستی بهمراه این مزیت را دارد که در صورت خرابی ماشین، بهمراه یک سرویس دیگر برای شما می‌فرستد.

آداب سفر گروهی

معایب سفرهای گروهی

به مزایای سفر گروهی اشاره شد و بهتر است بدانید که اگر آداب سفر گروهی رعایت شود لیست این مزایا بیشتر هم خواهد بود؛ اما باید معایب نیز نوشته شود. این معایب عبارت است از:

 • انتظار: در سفر گروهی این مشکل همیشه وجود دارد که افراد به دلیل کند بودن یک نفر زمان را از دست بدهند و معطل باقی بمانند.
 • عدم سطح فرهنگی یکسان: یکی از معایب مهم سفرهای گروهی عدم سطح فرهنگی یکسان در بین مسافران است. این گفته به معنای بی‌اخلاقی توسط افراد نیست بلکه فرهنگ‌های مختلف منجر به آداب‌ورسوم مختلف می‌شوند. همراه بودن افراد با فرهنگ‌های مختلف نیاز دارد آداب سفر گروهی همه‌جانبه رعایت شود.
 • شلوغ بودن: یکی از دلایلی که افراد سفر به‌تنهایی را ترجیح می‌دهند، خلوت‌گزینی است. سفر با گروه، شلوغی خاص خود را به دنبال دارد که همین امر موجب می‌‎شود افراد درون‌گرا به‌خصوص سفر شخصی را ترجیح دهند.

 

معایب سفر گروهی

ده اصل مهم آداب سفر گروهی

بهمراه مشوق سفرهای گروهی است؛ اما اعتقاد دارد قبل از چنین سفری باید آداب سفر گروهی به افراد آموزش داده شود. زمانی که از آداب سفر گروهی صحبت می‌شود، منظور رفتارهای پسندیده و قابل قبولی است که توسط هر مسافر باید رعایت شود. آداب سفر، قبل از شروع سفر تا پایان و حتی بعد از اتمام سفر باید رعایت شود.

 • اولین نکته درباره آداب سفر گروهی همراه نداشتن بار زیاد در سفرهای گروهی است. این نکته را بدانید که قسمت بار، فضای محدودی دارد؛ لذا نمی‌توان انتظار داشت که نیمی از فضا به شما اختصاص داده شود.
 • اگر شما بلیت خریده‌اید و به سفر می‌روید یا قبل از سفر به شما گفته‌اند که کدام صندلی برای شماست، پس باید روی صندلی خود بنشینید. زودتر رسیدن به ایستگاه دلیل بر حق انتخاب صندلی نیست.
 • اگر با خانواده سفر می‌کنید و کودک همراه دارید برای کودکان خود صندلی رزرو کنید. از نشاندن کودکان بر روی پا خودداری کنید. کودک زود خسته می‌شود و علاوه بر اذیت کردن شما، بی‌قراری او دیگران را نیز خسته می‌کند.
 • صحبت‌کردن یا خندیدن بلند یکی از موارد نقض آداب سفر گروهی است. اگر با تلفن همراه صحبت می‌کنید پسندیده است که آرام صحبت کنید.
 • اگر با یک غریبه کنار هم نشسته‌اید، به‌گونه‌ای بنشینید که وزن شما روی فرد کناری نیفتد یا پاهای خود را آن‌قدر باز نکنید که فرد کناری فضایی برای نشستن نداشته باشد.
 • از خوردن در ماشین خودداری کنید. اگر سفر شما طولانی است؛ استراحت‌گاهایی در نظر گرفته می‌شود تا شما در آنجا علاوه بر کارهای عمومی فرصتی برای تغذیه داشته باشید؛ اگر چنین چیزی ممکن نیست دو نکته را ویژه در نظر بگیرید.
 • پلاستیک همراه داشته باشید تا زباله‌های خوردن را داخل آن بریزید.
 • تغذیه بهتر است از مواد خشک و سبک انجام شود.
 • یکی از آداب سفر گروهی همراه نداشتن حیوان خانگی در طول سفر است. برای سلامتی حیوان بهتر است آن را به همراه نیاورید.
 • کفش راحتی بپوشید و پای خود را از کفش بیرون نیاورید.
 • اگر می‌خواهید از هم‌سفران خود عکس بگیرید، به حریم شخصی افراد احترام بگذارید و قبل از عکاسی اجازه بگیرید.
 • در پایان سفر صندلی و اطراف خود را تمیز کرده و بعد از ماشین پیاده شوید.

کلام پایانی

تلاش شد معایب و مزایای سفر گروهی نوشته شود. آداب سفر گروهی نیز تا حدی گفته شد؛ آنچه باقی می‌ماند توصیه ما به شما جهت استفاده از سرویس دربستی بهمراه است. قیمت ارزان، دردسترس‌بودن، دسترسی آسان و حق انتخاب مسیر از جمله مزایایی است که شما با استفاده از سرویس دربستی بهمراه استفاده خواهید کرد.

. برای استفاده از سرویس دربستی بهمراه کافی است اپلیکیشن بهمراه را از سایت behamrah.ir نصب‌کرده و گزینه دربستی را انتخاب کنید و بعد از سفرگروهی با سرویس دربستی بهمراه لذت ببرید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست