آینده حمل و نقل

folder_openحمل و نقل
comment۱ دیدگاه
آینده حمل و نقل

آینده حمل و نقل

از گذشته تا به حال، انسان‌ها در جستجوی مسیری هستند تا سفرهای خود را سریعتر و راحتر کنند. اول ما چرخ، واگن‌ها، نیروی بخار و موتورهای احتراقی را اختراع کردیم. اختراع های ما با موتورهای الکتریکی، دوچرخه و خودرهای خودران ادامه پیدا کرد. بنظر میرسه ایده‌هایی به واقعیت می پیوندن از دنیای خیال می‌آیند. در این مقاله می‌خواهیم ببینیم آینده حمل و نقل چه چیزهایی امکان دارد.

۳ ایده رانندگی در آینده حمل و نقل

آینده حمل و نقل شامل منابع انرژی هوشمند و مدل‌های حمل و نقل هوشمند و زیرساخت های فناوری برای پشتیبانی از این مدل حمل و نقل است.

سه مدل از حمل و نقل آینده:

 1. حمل و نقل هوشمند
 2. حمل و نقل برقی
 3. خودران‌ها

  جدید ترین نوآوری در حمل و نقل

  حمل و نقل هوایی ۴خودران (Autonomous aerial vehicles – AAVs)

  آیا قرار است حمل و نقل عمومی پرواز هم بکند؟ این امکان شاید به زودی امکان پذیر باشد. تست‌ها و پروازهای نمایشی وسایل نقلیه هوایی قبلا با موفقیت انجام شده. اگرچه شبیه هواپیماهای بدون سرنشین است، اما AAV ها متفاوت هستند. AAV ها اساساً هواپیماهای بدون سرنشین مستقلی برای حمل انسان هستند که برای حمل و نقل مسافران طراحی شده‌اند.

  اکثر پیکربندی مدل پرواز و فرود این مدل وسایل نقلیه به صورت عمودی و چرخش افقی است. ایده این است که افراد را در AAV قرار بدهیم و بجای آنکه در پیچ و خم جاده قرار بگیرند مستقیم به سمت مقصدشان بروند.

  EHANG184 اولین طراحی حمل و نقل هوایی بر پایه تکنولوژی ۵g است. این سیستم طراحی شده در ساختاری شهرهای هوشمند استفاده شود. این سیستم در برای اولین بار در قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲ آماده سازی شده است.

   

 4. هاوربایک (Hoverbike)مدل کاری این طرح شبیه AAV ها است با یک تفاوت، این یک موتور است. فکر کنید سوار یک موتوری می‌شوید که بجای دو چرخ ۴ ملخک دارد، شبیه به کوآدکوبتر که توانایی حمل یک نفر را دارد.


  تاکسی های خودران (
  self-driving taxi)

  این روزها خودروهای خودران به شدت روی بورس هستند. درحال حاضر در شهرهایی مثل لاس وگاس شرکت Lyft در ناوگان خود ۳۰ وسیله نقلیه Aptive فعال دارد. این تاکسی‌ها آنقدر هوشمند هستند که با مشتری خود نیزمی‌توانند ارتباط برقرار کنند.

  تاکسی های خودران در آینده حمل و نقل تحولی بزرگ ایجاد خواهد کرد

   

  هایپرلوپ (Hyperloop)

  اولین بار این ایده را ایلان ماسک در سال ۲۰۱۲ داده است. این یک مدل حمل و نقل بین شهری یا بین کشوری در آینده است. هایپرلوپ یک کپسول است که مردم در آن کپسول‌ها در یک تونل با سرعت بسیار زیادی انتقال پیدا می‌کنند. نیروی حرکت این کپسول‌ها در داخل تونل‌های بدون هوا بر اساس نیروی مغناطیسی است. نبود هوا در تونل‌های یا فشار پایین هوا استحکاک کمنری ایجاد می‌کند و کپسول می‌تواند با سرعت بیشتری حرکت کند.

  شرکت ویرجینیا Virgin Hyperloop one را اجرایی کرده است و در حال حاضر این کپسول تست‌های اولیه خود را انجام داده و توانسته ۵۰۰ متر را کامل حرکت کند.

  هزینه و انگیزه حمل و نقل آینده

  جمعیت جهان در حال افزایش است و این جمعیت در حال آمدن به سمت شهرها می‌باشند. این شرایط باعث می‌شود که سیستم سنتی حمل و نقل دیگر جوابگوی نیاز فعلی بشر نباشد. نتیجه این شرایط ایجاد ترافیک ها بسیار سنگین در شهرهای بزرگ می‌شود.

  ناکارآمدی سیستم حمل و نقل فعلی باعث شده است میلیاردها دلار هزینه برای اقتصاد جهان داشته باشد. حمل و نقل جاده ای، هوایی، ریلی و دریایی همیشه به عنوان یک شبکه یکپارچه بدون مشکل عمل نخواهندکرد و به افزایش هزینه و تاخیر بیشتر کمک می‌کنند.

  حمل و نقل با تکیه بر سوخت فسیلی یکی از عوامل انتشار گازهای گلخانه ای است که بر اساس آمارها ۲۸.۹% از این گازها را ایالت متحده آمریکا در سال ۲۰۱۷ تولید کرده‌است. گازهای گلخانه‌ای علت تغییر آب و هوای هستند و سلامتی و ایمنی انسان را در خطر می‌اندازند.

  چه اتفاقی برای حمل و نقل امروز خواهد افتاد؟

  اعتقاد عمومی بر این است که مالکیت فردی اتومبیل در سطح جهان طی دهه‌های آینده به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. در حال حاضر ایالت متحده آمریکا با داشتن بیش از ۸۰۰ خودرو در هر ۱۰۰۰ نفر بالاترین رتبه در مالکیت خودروی شخصی را دارد.

  در کانادا ۳۵% از کانادایی های ۱۸-۳۴ سال در تلاشند که خودروهای شخصی خود را کاهش دهند.

  آماده انقلاب حمل و نقل باشید

  هزینه بالای خودروی شخصی باعث شده‌است افراد به سمت خدمات حمل و نقل جدید روی بیاورند. شرکت های همچون Uber، Lyft، Car2Go و … وارد زندگی افراد جامعه شده‌اند و در حال رشد هستند.

  بسیاری از تولیدکنندگان اتومبیل در حال رقابت برای تحقق انقلاب آینده هستند. یکپارچه سازی ‌های الکتریکی در ترکیب و سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه تحرک.

  انقلاب حمل و نقل آغاز شده است. فناوری‌های BigData و اینترنت اشیا باعث ایجاد روش‌های پاک و کارآمد برای حمل نقل شده اند.‌ها همچنان در جاده‌ها خواهند ماند ولی مدل استفاده از آنها تغییر خواهد‌کرد و این چند نمونه ای که در مقاله اعلام شد نمونه ‌ای از این اتفاق هستند.

  منبع: www.geotab.com

Related Posts

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست