ترافیک و کلان‌شهر

folder_openحمل و نقل
commentبدون دیدگاه
ترافیک در تمامی شهرها وجود دارد اما این قضیه پایه ثابت کلان شهرها است

ترافیک در کلان شهر

هر جای دنیا که یک کلان‌شهر وجود دارد و ترافیک نیز در آن نقطه وجود خواهد داشت و  یک معضل به‌شمار خواهد آمد. در واقع ترافیک و کلان‌شهر همیشه باهم ارتباط مستقیمی داشته اند.
لندن، هنک کنگ، توکیو، نیوریوک، مونیخ همه‌ی این کلان‌شهرها از مشکل ترافیک رنج می‌برند و متاسفانه تهران بیشتر از بقیه‌ی شهرها گرفتار مشکل ترافیک است. ترافیک مولد عوامل زیادی است. اما مهم‌ترین عامل آن وجود ماشین‌های زیادی است که باعث ترافیک می‌شود. تهران هر روز  شاهد بیش از ۲۰ میلیون سفر روزانه است و بیش از سه میلیون ماشین در تهران تردد می‌کند که این حجم ماشین شخصی مناسب شهری مانند تهران نیست.

نکته‌ای جالب که به آن باید اشاره کرد میانگین فضایی است که یک مینی‌‌بوس در مقایسه با ماشین در خیابان به خود اختصاص می‌دهد  هر هشت ماشین شخصی به اندازه‌ی یک مینی‌بوس فضا را اشغال می‌کند. اگر این نکته‌ی کوچک را پیوست آمار منتشر شده در سال  ۹۶ نماییم که اعلام شد در شهر تهران ۸۰ درصد خودروها تک سرنشین هستند متوجه می‌شویم که چرا گره‌ی کور ترافیک تهران هیچ‌گاه باز نمی‌شود..

 در کلان شهر‌ها خودروهای شخصی علاوه بر آلودگی هوا باعث آلودگی نوری هم می‌شوند

دلایل استفاده از ماشین شخصی

در یک تحقیق که سال۹۸ از سوی سازمان صدا و سیما انجام شد، چند دلیل برای استفاده از ماشین شخصی توسط تهرانی‌ها معرفی شده بود که عبارت بودند از

  • عدم اطمینان از رسیدن به مقصد
  • تاخیر در حرکت
  • فضای نامناسب وسیله‌ی نقلیه
  • عدم امنیت در ‌وسایل نقلیه‌ی عمومی

اگر همه‌ی مردم به‌جای استفاده از وسیله‌ی نقلیه‌ی شخصی از وسایل نقلیه‌ی عمومی استفاده کنند بار ترافیک کم‌تر شده و هیچ تاخیری در کار نخواهد بود. تیم بهمراه با کارشناسی‌هایی که انجام داده‌اند مسیرهایی را انتخاب کرده‌اند که مسیر کوتاه‌تر و بار ترافیکی کمتری داشته باشد.

به‌همراه و ترافیک

به‌همراه تنها ناوگان حمل و نقل در شهر تهران است که راس ساعت حرکت می‌کند. زیرا بلیط‌ها از قبل خریداری شده است و هیچ‌گاه ماشین منتظر مسافر نمی‌ماند و در وقت اعلام شده ماشین حرکت می‌کند.

هیچ مسافری در بهمراه میان ماشین نخواهد ایستاد و همه روی صندلی خود خواهند نشست. ماشین‌های بهمراه از لحاظ استاندارد حمل و نقل عمومی در رده‌ی A قرار می‌گیرند.

انتخاب بهترین رانندگان و تست سلامت و رعایت بهداشت در بهمراه یک شرط لازم است. پس امنیت شما  تضمین شده است.

با این موارد خارج کردن ماشین از پارکینگ کار عاقلانه‌ای نیست وقتی شما می‌دانید بهمراه را در کنار خود دارید نیاز به وسیله‌ی شخصی نیست.

لطفا موارد زیر را انجام دهید.

  • از گوگل پلی و یا کافه بازار اپ به‌همراه را نصب نمایید.
  • مسیر مورد نظر خود را انتخاب نمایید. ساعت مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  • بلیط خود را خریداری کنید
  • راس ساعت در ایستگاه حاضر باشید ماشین‌ به‌همراه منتظر شما است.

با به‌همراه شدن یکد‌یگر مشکل ترافیک شهر را حل خواهیم کرد.

 

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست