اجاره ون دربستی در تهران

folder_openقابلیت های جدید بهمراه
commentبدون دیدگاه
ون دربستی

همه با معنای کلمه «دربست» آشنا هستیم. این واژه که معادل Charter در زبان انگلیسی است، به معنای در اختیار گرفتن چیزی است که مالکیت آن برای دیگری است. در ایران کلمه دربست بیشتر در حوزه معاملات ملکی یا حمل‌ونقل، استفاده می‌شود.

نگاهی به تاریخ حوزه حمل‌ونقل نشان می‌دهد؛ افراد متمول در طول زمان همواره برای سفری ایمن و راحت‌تر وسایل نقلیه را دربستی اجاره می‌کرده‌اند؛ البته باید اذعان کرد، استفاده اختصاصی هیچ‌گاه مورد اعتراض واقع مردم واقع نشده و همواره امری قابل‌قبول بوده است.

با پیشرفت تکنولوژی و توسعه ساخت اتومبیل، اجاره تاکسی ون دربستی امری متداول در جامعه شد. شواهد نشان می‌دهد اولین‌بار در سال ۱۹۱۵، در شهر اوهامای آمریکا فردی به نام «جوساندرز» اولین آژانس کرایه ماشین را دایر کرد، او کارش را با یک ماشین شروع کرد؛ اما استقبال به حدی بود که او سه سال بعد ۱۲۰ ماشین در ۲۸ شهر آمریکا اجاره می‌داد.

در ایران نیز با ورود اتومبیل، کرایه ماشین به امری مرسوم تبدیل شد. در سال ۱۳۲۵ اولین مؤسسه آژانس اتومبیل با نام «ب.ب» افتتاح شد. این آژانس مسافرین را به شکل تک‌سرنشین یا خانوادگی جابه‌جا می‌کرد.

در این مقاله قصد داریم شما را با پدیده جدید این روزها، اسنپ ون و نحوه اجاره تاکسی ون دربستی در اپلیکیشن بهمراه آشنا کنیم.

اسنپ ون یا اجاره تاکسی ون دربستی چیست؟

یکی از ماشین‌های پرطرف‌دار برای سرویس دربستی، ماشین ون است. در همه دنیا از ماشین ون برای جابه‌جایی انسان یا وسایل استفاده می‌شود. شکل طراحی ون‌ها به‌گونه‌ای است که از آن می‌توان برای جابه‌جایی افراد، بارهای پستی و ایستگاه‌های سیار رادیویی استفاده کرد.

ون ماشینی است که می‌تواند مسافران بیشتری را نسبت به تاکسی جابه‌جا کند. ضمن آنکه از مینی‌بوس‌های قدیمی کابینی زیباتر داشته و سواری راحت‌تری را برای مسافر فراهم می‌کند. در کشورهای پیشرفته کارشناسان حوزه ترافیک به دلیل رشد جمعیت، فضای کم شهری و همچنین هزینه بالای ساخت مترو، استفاده از  اسنپ ون‌های مسافری را به مدیران شهری توصیه می‌کنند.

دانش ارتباطات و حضور مردم در شبکه جهانی اینترنت موجب شد تا کرایه ماشین به شکل آنلاین نیز صورت بگیرد. «تاکسی اوبر» در سطح جهان و «بهمراه» در ایران نمونه‌ای از دو برنامه موفق در این حوزه است.

بهمراه که یک اپلیکیشن منحصربه‌فرد در کشور است که امکان سفرهای گروهی را مهیا کرده است. برعکس تاکسی اینترنتی‌ها که هر ماشین برای یک نفر است، شما در بهمراه می‌توانید با ماشین ون سفرهای گروهی را تجربه کنید.

یکی از خدمات جدید این اپلیکیشن اجاره ون دربستی در تهران و سایر نقاط کشور است. اسنپ ون نوعی اجاره ون از طریق اپلیکیشن بهمراه است که فرد می‌تواند برای مسافرت‌های گروهی یا سرویس‌های دربستی از آن استفاده کند. اسنپ ون دارای مزایای متفاوتی برای شخص و اجتماع است.

مزایای استفاده از ون دربستی

امروزه برای سفرهای بین‌شهری از ون دربستی استفاده می‌شود. در کلان‌شهری مانند تهران که وسعت شهر بسیار بزرگ شده است؛ سفرهای درون‌شهری نیز امروزه با اسنپ ون انجام می‌شود. تصور کنید می‌خواهید همراه با اقوام از کاخ گلستان تهران دیدن کنید. طبیعی است که ترافیک، پیداکردن جای پارک و خستگی رانندگی، از لذت سفر کم می‌کند؛ اما اجاره تاکسی ون دربستی بهمراه برای شما یک نعمت خواهد بود. تنها روی صندلی خود می‌نشینید و در تمام مسیر ضمن صحبت و مرور خاطرات خوش گذشته، یک روز خاطره‌انگیز دیگر را در ذهن خود ثبت می‌کنید. به طور کل مزایای اجاره تاکسی ون دربستی به دو صورت می‌تواند بررسی شود.

مزایای شخصی استفاده از اسنپ ون

 • لذت بردن از سفر گروهی
 • خسته نشدن به دلیل رانندگی
 • فضای بیشتر مسافرین نسبت به ماشین شخصی
 • عدم استهلاک اتومبیل شخصی
 • کاهش هزینه‌های جانبی مثل بنزین، عوارض و جریمه‌های احتمالی

مزایای اجتماعی استفاده از اسنپ ون

علاوه بر مزایای شخصی استفاده از اسنپ ون موجب منافع اجتماعی نیز می‌شود این منافع عبارت است از:

 • کاهش ترافیک به‌واسطه حرکت کمتر ماشین شخصی
 • کاهش مصرف بنزین
 • کاهش آلودگی هوا

سه عامل فوق از مهم‌ترین مشکلات در حوزه شهری است که باعث بسیاری از گرفتاری‌ها و خسارات می‌شود. سالانه صدها هزار نفر به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند. هزاران ساعت وقت در ترافیک
تلف می‌شود و میلیاردها ریال هزینه سوخت به‌واسطه ماندن ماشین‌ها در ترافیک از بین می‌رود.

انواع ون دربستی

اجاره تاکسی ون دربستی در انواع مختلف صورت می‌گیرد که عبارت است از:

 • سرویس اسنپ ون دربستی برای سفرهای گروهی
 • اجاره ون دربستی در تهران ویژه مدارس
 • سرویس دربستی کارکنان و کارمندان شرکت‌ها
 • اجاره ون ارزان برای سفرهای درون‌شهری

اجاره ون دربستی ارزان

در کنار مزایای استفاده از ون؛ مشکلاتی نیز برای اجاره ون دربستی در تهران وجود دارد. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات که همه به آن اذعان دارند؛ عدم نرخ یکسان برای استفاده از این وسیله نقلیه است. متأسفانه بعضی از رانندگان یا آژانس‌ها در قیمت‌گذاری، شرط انصاف را رعایت نکرده و نرخ‌های بسیار بالایی را اعلام می‌کنند که موجب می‌شود فرد از خیر استفاده از این وسیله نقلیه بگذرد. مشکل دیگری که افراد در کرایه اسنپ ون دارند، عدم الزام رانندگان به شرایط مسافر است. گاه راننده در طول سفر خسته می‌شود و می‌خواهد زودتر از معمول به خانه برگردد که این امر موجب ناراحتی مسافران می‌شود.

مشکلات البته به همین دو مورد برنمی‌گردد و مسائل عدیده دیگری وجود دارد که فرد را از کرایه ماشین دربستی منصرف می‌کند؛ اما بهمراه برای تمام مشکلات راه‌حل دارد. قوانین و ضوابط موجب شده تا اجاره ون ارزان امکان‌پذیر شود و همه قوانین سفر به شکل کامل انجام شود.

شرایط کرایه ون دربستی چیست؟

خرسندیم اعلام کنیم که در طی سال گذشته  ۱۶۷ هزار نفر از خدمات بهمراه استفاده کرده‌اند؛ اگر شما جزء نفراتی هستید که برای اولین‌بار از خدمات بهمراه استفاده می‌کنید و قصد دارید یک اسنپ ون کرایه کنید باید مراحل زیر را طی کنید.

  • ابتدا به سایت بهمراه مراجعه کنید.
  • با استفاده از یکی از ابزارهای موجود، اپلیکیشن بهمراه را نصب کنید.
  • شماره موبایل خود را ثبت کرده و وارد صفحه بهمراه شوید.
  • گزینه دربستی را انتخاب کنید.
  • مبدأ و مقصد را انتخاب کنید
  • از روی گزینه‌های سفر موارد زیر را مشخص کنید:
   • تاریخ و ساعت حرکت را معین کنید.
   • بهمراه این امکان را دارد که غیر از اسنپ ون، ماشین‌های دیگر مثل اتوبوس و تاکسی را نیز انتخاب کنید.
   • بعد از انتخاب نوع خودرو می‌توانید توقف در مسیر را انتخاب کنید. انتخاب این گزینه کاملا به شرایط شما بستگی دارد و از ۱۵ دقیقه تا ۳ روز امکان‌پذیر است.
   • اگر قصد دارید یک سفر دوطرفه را تجربه کنید، می‌توانید با انتخاب رفت‌وبرگشت یک سفر دوطرفه را با اسنپ ون تجربه کنید.

 

بعد از ثبت گزینه‌ها و انتخاب سفر، کارشناسان ما موارد را بررسی کرده و با شما دراسرع‌وقت تماس خواهند گرفت و ضمن اعلام قیمت این امکان را به شما می‌دهند که در صورت راضی نبودن از شرایط، سفر خود را لغو کنید. همان‌طور که مشاهده شد، اجاره ون دربستی بسیار ساده است و هیچ شرط خاصی ندارد.

کرایه اسنپ ون توسط آژانس‌ها

بهمراه همواره شرایطی را مهیا می‌کند که همه افراد بتوانند در مسیر کسب‌وکار باقی بمانند. یکی از این ابتکارات، فراهم‌کردن شرایط برای اجاره تاکسی ون دربستی از سوی آژانس‌های مسافرتی در کشور است. اگر شما صاحب کسب‌وکار اجاره ماشین هستید، می‌توانید با ثبت‌نام در بهمراه برای ماشین‌های خود مسافر پیدا کنید. بهمراه برای آژانس‌ها یک پنل جداگانه طراحی کرده است. هر آژانس با ثبت‌نام در این پنل می‌تواند نیازهای سرویس دربستی مشتریان را مشاهده کرده و با قبول کردن آنها اقدام به جابه‌جایی مسافر کند.

پنل آژانس بهمراه

درآمدزایی برای رانندگان

یکی از خدمات دیگر بهمراه، امکان درآمدزایی رانندگان است. چه شما یک راننده هستید که ماشین دارید و چه بدون ماشین هستید، می‌توانید در بهمراه از اسنپ ون درآمد کسب کنید.
به
مراه روزانه چندین سرویس ون دربستی در تهران دریافت می‌کند که می‌تواند آن را با دیگر رانندگان به اشتراک بگذارد؛ لذا رانندگان می‌توانند با ثبت‌نام در بهمراه، سرویس‌های روزانه را مشاهده و اجاره تاکسی ون دربستی مدنظر را قبول کنند و مانند تاکسی‌سرویس‌های دیگر درآمد کسب کنند. برای این کار راننده باید به صفحه مخصوص رانندگان وارد شده، مشخصات خود و ماشین را ثبت کرده و بعد از آن سرویسی که قبول کرده را ثبت و اقدام به فعالیت کند.

اگر راننده‌ای هستید که می‌خواهید در بهمراه فعالیت کنید و ماشین ندارید؛ به قسمت فرصت شغلی درسایت وارد شده، گزینه راننده را انتخاب و مشخصات خود را ثبت می‌کنید و بعد از آن میتوانید به‌عنوان راننده ون دربستی در تهران فعالیت کنید.

مزایای کار در بهمراه

چرا باید به‌عنوان راننده اسنپ ون در به‌همراه فعالیت کرد. این سوالی است که شاید شما هم از خود بپرسید. ما برای سؤال شما چند دلیل داریم که با هم مرور می‌کنیم.

بهمراه شرایط متفاوتی برای همکاری رانندگان در نظر گرفته است اگر دیگر تاکسی‌های اینترنتی فقط برای رانندگان ماشین‌های کوچک شرایط کار فراهم کرده است. بهمراه برای تمام رانندگان این امکان را مهیا کرده است تا بتوانند درآمدزایی کنند چه رانندگان پایه یک چه پایه دو، هیچ فرقی نمی‌کند.

 • بهمراه کمیسیون منصفانه‌تری نسبت به دیگر سرویس‌ها از رانندگان دریافت می‌کند که این به نفع راننده است.
 • اسنپ ون تعداد مسافر بیشتری جابه‌جا می‌کند که این موجب می‌شود درآمد بیشتری نصیب راننده شود.

مردم همواره به دنبال اجاره ون ارزان هستند تا سفرهای گروهی تجربه کنند و بهمراه تنها گزینه‌ای است که شرایط ون دربستی در تهران را فراهم کرده است؛ لذا مقرون‌به‌صرفه است که برای درآمد بیشتر در بهمراه کار کنید.

سوالات متداول در دربستی

آیا ون تشریفاتی و فرودگاهی داریم؟

تشریفات امری جدید نیست و از قدیم رسم بوده است که مهمان‌‌های خاص به طور ویژه خوشامدگویی شود. یکی از این ویژگی‌ها جابه‌جایی با تجهیزات تشریفاتی است. هرچند در بهمراه گزینه‌ای برای اسنپ ون تشریفاتی وجود ندارد؛ اما شما می‌توانید طی تماس با شماره ۸۸۹۹۱۰۰۰ درخواست اجاره ون دربستی تشریفاتی کنید تا تیم بهمراه یک ماشین ویژه برای شما فراهم کنند.

آیا امکان اجاره ون مسافرتی بدون راننده وجود دارد؟

متاسفانه در حال حاضر چنین امکانی در بهمراه وجود ندارد؛ اما شما می‌توانید در خواست خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید. همان‌طور که گفته شد بهمراه این امکان را فراهم کرده است تا آژانس‌ها نیز در یک فضای مجزا از اپلیکیشن بهمراه، امکان اجاره اسنپ ون را داشته باشند؛ لذا درخواست شما با این آژانس‌ها در میان گذاشته می‌شود و در صورت پذیرش، شرایط منتقل و اجاره ون بدون راننده امکان‌پذیر می‌شود.

قیمت اجاره ون برای شمال چه مقدار است؟

روش قیمت‌گذاری اسنپ ون به متغیرهای زیادی بستگی دارد. مسافت مسیر، تعداد مسافر، مدت‌زمان توقف بین‌راهی و شرایط جوی؛ لذا نمی‌توان یک قیمت ثابت برای ون دربستی بیان کرد؛ اما می‌توان به چند نکته مهم اشاره کرد

 1. قیمت‌گذاری برعکس دیگر اپلیکیشن‌ها که با هوش مصنوعی و توسط ماشین‌های یادگیری انجام می‌شود، توسط نیروی انسانی محاسبه شده و طبق ضوابط و معیارهای قابل‌قبول انجام می‌شود.
 2. تلاش شده است قیمت اجاره تاکسی ون دربستی با کمترین نرخ انجام شود و اجاره ون ارزان در بهمراه محقق شود.
 3. بهمراه تنها ون دربستی اجاره نمی‌دهد، بلکه آژانس‌های دیگر نیز در فضای ارائه شده توسط بهمراه ون اجاره خواهند داد، پس قیمت‌گذاری یک‌طرفه نبوده و دیگر آژانس‌ها می‌توانند قیمت پایین‌تری ون اجاره دهند.

در صورت اجاره ون با راننده آیا می‌توان راننده را خود انتخاب نمود؟

زمانی که شما درخواست ون در بستی در تهران می‌کنید، به طور اتوماتیک یک سرویس به شما پیشنهاد داده می‌شود که مشخصات ماشین و راننده در آن نوشته شده است، حال به هر دلیلی شما تمایل سفر با راننده محترم را نداشتید، می‌توانید ضمن رد پیشنهاد با کارشناسان ما تماس گرفته و درخواست راننده دیگری بکنید. بهمراه حضور دارد تا سفری خاطره‌انگیز برای شما فراهم کند.

کلام پایانی

استفاده از اسنپ ون روزبه‌روز در حال افزایش است و اجاره تاکسی ون دربستی متقاضی زیادی پیدا کرده است. متاسفانه در چنین شرایطی شاهد آن هستیم که آژانس‌های غیرمجاز و حتی گاه مجاز با سوءاستفاده از شرایط بازار اقدام به قیمت‌گذاری‌های غیرواقعی و در شرایط خاص مثل روزهای تعطیل، نرخ بسیار بالا به مشتری ارائه می‌دهند. حضور بهمراه برای شکستن چنین فضای غیررقابتی و انحصارگرایانه است. بهمراه برای خدمت آمده است و حضور در بازار سرویس ون دربستی، برای ارائه با کیفیت و بهتر اجاره تاکسی ون دربستی است.

 

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست